Ankastre Ocak Servisi

Her Marka ve Model ankastre ocak fırın tamir bakım servisi
Ocak Markaları

Arçelik, Beko, Franke, Siemens, Bosch, Dominox, EminÇelik, Ferre, Termikel, Simfer, Ukinox, Vestel, Simtel ve daha bir çok marka model ocak ve ankastre ocak tamir bakım ve yedek parça ihtiyaçlarınız da yanınızdayız.

Fırın Markaları ankastre set markaları ile aynı olmaktadır.

Ankastre set montajı ve diğer işlemlerinizde arayabilirsiniz.
Adana Ankastre Ocak Fırın Tamir Bakım Servisi

Ankastre Nedir?

Ankastre günümüzde fırınlı ocakların yerini alan modern yaşamın minimalist yaklaşımı ile ortaya çıkan pişirici cihazlardır. Ankastre de kullanılan veya kullanılması düşünülen kolaylık ocak ve fırını ayrı ayrı kullanılmasıdır. Toplumumuzda ocak fırın ve davlumbaz üçü bir arada kullanılmaya devam ediliyor. Bunun için fazladan bir ücret ödenerek ankastre ocak fırın montaj mobilyası da alınıp beraber ikisini bir yere konulması alışkanlığı mutfaklarımızın eski kültüre göre dizayn edilmesinden dolayı devam etmektedir.

Neden Ankastre ?

Ankastre seçimi ülkemizde estetik kaygılardan ileri gelmektedir. İşin özünde ankastre kullanımının amacı küçülen evlerde küçük alandan daha fazla istifade etmemiz amacıyla üretilen özel pişirici cihazlardır.

Ankastre Ocak Nedir?

Ankastre ocak kısaca gömme ocak demektir. Fırınlı ocak yada set üstü ocaktan farkı ise mutfak tezgahına gömülmüş, mermer ile kot farkı bulunmayan ve yekpare bir parça gibi görülen görselliğe sahip özel üretilen pişirici cihazdır. Ve mobil yani taşınabilen bir cihaz değildir.Montaj edildiği yerde kalır ve genellikle evlerin demirbaşıdır.

HEMEN ANKASTRE OCAK TAMİR SERVİSİNİ ARAYIN

Ankastre Ocak Arızaları Nedir?

Ankastre ocak arızaları genellikle çakmak ateşleme kısmının tutulu kalması ve bundan dolayı ateşleme yani çakmaklık kısmının çalışmamasıdır. Bunun sebebi ise çakmaklık kısmına sıvı, yağ , su veya elektriksel iletkenliğe sebep olabilecek yabancı bir maddenin ocak çakmaklık ateşleme kısmına girmesidir. Genellikle bir iki gün fişi çekili olarak bekletilmesi sonucu kendi kendine arıza geçmektedir. Eğer geçmiyor ise muhakkak bir teknik servisten yardım almanız gerekmektedir. Ankastre set yada ocakların en çok karşılaşılan arızasıdır.

Bir diğer sık karşılaşılan arıza yada sorun ise alev sorunudur. Ateşleme sonrası ocak alevi istenen optimum düzeyde değil de ya çok fazla ya da çok az olacak şekildedir. Çok karşılaştığımız bu arızada parça değişimi sonrası ankastre ocağınız normale dönecek ve güzel bir şekilde alev oluşup sorunsuz olarak kullanmaya devam edeceksiniz.

Ankastre ocak ve fırınlarınızın yedek parça ve arıza işlerinizde bize her zaman danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Adana ankastre ocak fırın tamir servisi