Adana Endüstriyel Mutfak Servisi

Adana Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Servisi Nedir?

Adana Endüstriyel yani sanayi mutfak ürünleri ekipmanları servisi olarak ilgilendiğimiz cihazlar daha çok ısıtıcılar, pişiriciler,yıkayıcılar,soğutucu ve dondurucu grubu ekipmanlardır.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Nelerdir?

Endüstriyel Mutfak ekipmanlarını kategorize edecek olursak sırasıyla şu şekilde bir listeleme uygun olacaktır.


1. Pişiriciler.


Pişirici grup denilen cihazlar ocak,fırın,fritöz,tost makinesi olarak gruplandırılabilir. En başta bir mutfakta olmazsa olmaz tabi ki ocaktır. Peki ocak nedir sorusuna diğer sayfalarımızda cevap arayalım.
2. İkinci olarak ise olmazda olmazlardan fırın çok önemlidir. Kara fırın, konveksiyonel fırın, haşlama fırın, kurutma fırın, pişirici fırın ve daha bir çok fırın çeşiti mevcuttur. Bir mutfağın ana ögelerini oluşturan fırınlar lezzetli yemeklerin sırrını da oluşturmaktadır.
3.Fritöz ve tost makinleri ise adından da anlaşılacağı gibi yağda kızartma yapmak ve diğeri yani tost makinesi ise sıkıştırılmış ekmek arası yemeklerin hazırlanmasında kullanılmaktadır.

2.Yıkayıcılar.

Yıkayıcı grup ise adı üzerinde endüstriyel mutfak ekipmanlarının baş yardımcısı bulaşık makineleridir. Yoğun servis sonrası hızlı bir şekilde bulaşıkların yıkanması ve yarına hazırlanması gerekmektedir. Binlerce çalışanı bulunan bir iletme veya bir hastane de zaman en önemli kriterdir. Bu bağlamda zamanın önemi çok büyüktür. Bundan dolayı mutfakta kullanılan elemanların ve yemek servisinde kullanılan tabldotların yıkanması, kurutulması ve her şeyden önemlisi bunların hijyenik olması çok ama çok önemlidir. Endüstriyel Bulaşık Makinesi En Önemli YARDIMCIDIR.

3.Isıtıcılar

Isıtıcı grubu cihazlar, pişirilen yemeğin sıcak kalmasını sağlayan cihazlardır. Bunların en başında gazlı yada elektrikli benmari gelmektedir. Benmariler ise elektrikli yada gazlı olmak üzere iki çeşittir. Pişirilen yemekler benmaride ısıtılarak ısı seviyesi sabit tutulur ve yemeklerin soğuması önlenmiş olur. Benmari arızaları kısaca ya az ısıtır ya hiç ısıtmaz. Eğer benmari elektrikli ise sigortayı attırabilir. Eğer benmari fişi takılınca sigorta atıyorsa muhakkak bizden yardım almalısınız.

4.Soğutucu Cihazlar

Soğutucu cihazlar, buzdolabı, vitrin, derin dondurucu, buz makinesi, kebapçı dolabı gibi soğutucu esasına dayalı olan cihazların tamir bakım onarımı kesinikle uzman ekip tarafından yapılmalıdır. Şöyle ki soğutucu cihazlar aynı ısıtıcı ve pişirici cihazlarda olduğu gibi işinde ehil kişiler tarafından müdahale edilmelidir.
Adana Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Servisi olarak bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Adana Endüstriyel mutfak servisi tamir bakım onarım ve yedek parça ihtiyaçlarınızda yanınızdadır.